Zaufanie

Zaufanie

Zaufanie. Zaufać można każdemu, każdemu człowiekowi, każdej rzeczy, każdemu obiektowi. Polega ona trochę na zasadzie wiary, że to co robimy, mówimy lub też ktoś nam mówi są zgodne z naszym życzeniem…

Trenując, bardzo często muszę zaufać sprzętowi, osobą mądrzejszym, że materiały z którego wykonany jest rower wytrzyma, że hamulce zadziałają, że opony nie pękną, że kask który zawsze mam na głowie zrobi to co powinien w przypadku wywrotki. Nigdy nie jest się w 100% pewnym czy wszystko jest jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku. To jest przykład zaufania.

Każdego dnia stoimy przed sytuacjami w których musimy zaufać komuś, czemuś. To normalne, bez tego nie istniało by życie. Najczęściej jest tak, że zaufaniem obdarowuje się osobę. Mówimy jej coś, jednocześnie ufając jej, że zostaje to między nami. Organizując imprezy, spotkania, wyjazdy… to wszystko działa na zasadzie zaufania. Jest to fundament niczym podstawa domu która gdy jest źle wykonana sprawi, że reszta, cały dom może runąć. To na zaufaniu buduje się przyjaźń, związek.

Czasem stoimy przed trudnym wyborem – zaufać, czy nie zaufać. A może inaczej. Podjąć ryzyko, czy lepiej nie. Po czym poznać, że komuś możemy zaufać, że w pewnym momencie nie zostaniemy zawiedzeni, rozczarowani? I niech nie będzie mylące ,to co ktoś robi, gdzie kto mieszka, jak wygląda. Znam kilka historii w których bezdomni, dzięki pomocy innych osób którzy dali im pracę uwierzyli w siebie i całkowicie odmienili swoje życie. Oni zaufali tym bezdomnym, że nie wszyscy są alkoholikami którzy stoczyli się na sam dół porzucając rodzinę, dom, pracę. Może i zaryzykowali. Ale wierzyli, że można im pomóc, a oni mogą później pomóc innym.

Gdyby nie zaufanie, przyznam szczerze nie pisałbym teraz tego postu. Nie trenowałbym kolarstwa tak jak staram się to robić, a może nie studiowałbym. Dlatego uważam, że warto otaczać się ludźmi którzy ufają nam, a my ufamy im. Jest to podstawa w budowaniu relacji, więzi międzyludzkich.😊

Ten wpis jest co prawda trochę inny niż te wcześniejsze, ale skoro o tym piszę to musi to być dla mnie ważne prawda? 😊 A wy ufacie komuś…?