Kolarstwo – tak jak każdy inny sport – wpływa nie tylko na dobrą kondycje ciała, ale również i umysł. Dzisiejszym wpisem chciałbym pokazać Wam, ale i też zachęcić do tego by czasem wyjść na rower, poruszać się na świeżym powietrzu.

Sport który uprawiam jest bardzo wymagający. Ale dzięki temu ma bardzo dużo zalet. I nie chodzi mi tylko o zalety w strefie fizycznej, ponieważ uprawianie tego sportu wpływa także na naszą psychikę. Chcę dziś pokazać Wam jak pasja do kolarstwa pozytywnie odbija się na moim życiu.

1. Endorfiny szczęścia

Już sama jazda na rowerze wpływa na poczucie naszego humoru, wytworzenia endorfin. Po 20min. zaczynamy czuć się bardziej rozluźnieni, odstresowani, a wszystkie dotychczasowe problemy nie mają znaczenia. Aktywność rowerowa pozwala lepiej radzić sobie ze stresem, a badania tylko potwierdzają, że dzięki jeździe ryzyko depresji zmniejsza się o ponad 20%.

2. Przebywanie na łonie naury

Nie jednokrotnie pisałem o tym na blogu, że uwielbiam przebywać w lasach, na zboczach tam gdzie są piękne widoki, cisza. Być może też dlatego zdecydowanie bardziej wolę, jazdę lasami, niż po szosach. Na moim instagramie co jakiś czas pojawiają się zdjęcia widoków na leśne krajobrazy. To jest to co uwielbiam. Dlatego też na stronie jest dużo  leśnych widoków, drzew itp.

3. Sprawy ważne i ważniejsze

Tempo życia w którym żyjemy sprawia, że często nie mamy czasu na równie ważne sprawy. Zapominamy o odpoczynku. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, pracą. Z pomocą kolejny raz przychodzą sporty, a w tym także kolarstwo, które pozwala odciąć się od codzienności, rzeczywistości i złapać stan równowagi. To bardzo ważne, ponieważ zmienia nam się sposób, perspektywa na różne sprawy. Możemy dogłębnie przemyśleć problemy z którymi się borykamy i jest to zdecydowanie łatwiejsze bo otwiera nam się umysł. Jeżeli nie wiesz jak coś zrobić, od czego zacząć, idź na rower!

4. Walka ze słabościami

Pewnie, każdy z Was ma dni w swoim życiu kiedy czujecie się silni, szczęśliwi. Jednak są też takie kiedy czujecie się beznadziejnie, uderzają Was negatywne emocje. W głowie mogą pojawiać się  złe myśli „co ze mną nie tak” Spada wiara w siebie samego, a to może prowadzić do większych tarapatów…

A pamiętacie to uczucie, kiedy udało Wam się przebiec określony dystans, pobić swój mały dotychczasowy wynik? Te wszystkie osiągnięcia, które niosą za sobą zdecydowanie więcej zalet niż wad nie są chwilowym zastrzykiem endorfin. Te sukcesy motywują, pozwalają budować pewność siebie, które jest tak bardzo ważne nie tylko w sporcie, ale również i w życiu codziennym.

5. Pozytywne spojrzenie na świat

Negatywne emocje, wydarzenia, przeżycia powodują odebranie radości, chęci do życia. Nie mamy siły. Najlepiej to leżelibyśmy tylko w łóżku. Z pomocą po raz kolejny przychodzi rower, który pozwala przenieść się do „innego wymiaru” Pozwala odświeżyć umysł ,poczuć wolność. Wysiłek który wkładamy w jazdę pobudza krążenie, nasz organizm zaczyna całkowicie inaczej funkcjonować.

Zalet jazdy jest mnóstwo…! Spróbuj 😊

Kategorie: Blog

0 Komentarzy